Gebelik ve Hamilelik

Gebelik ve Hamilelik
Yayınlama: 31.05.2024
0
A+
A-

Gebelik zamanına baktığımızda en başta merak edilen konulardan birisi olan gebelik emareleri olmaktadır. Kadınların ilk şekilde dikkatini çeken her ay tertipli biçimde olan tane kanamalarının gecikmesidir. Ayrıca kimi zaman hanım hamile kalmış ve acık renkte bir kanaması olabilir. Bu kanamayı düzgüsel tane kanaması ile karıştırmak olasıdır fakat tane kanaması ile bir alakası bulunmayıp bir gebelik emaresi olmaktadır. Gebelik hem fizyolojik hem de ruhsal şekilde bayanları etkiler.

Bunların en başlangıcında gerginlik, stres faktörleri bulunmaktadır. Duygusal değişimlere maruz kalan bayanlar hamile kalmadan evvelki karakterlerine nazaran daha çok duygusal olabilirler. Fiziksel şekilde daha bitkin ve bitkin hissedilebilir. Bunların yanında ise mide bulantıları ve baş ağrıları da hamilelik emareleri nedir sualinin yanıtları içerisinde içinde yer almaktadır. Gebe olduktan sonra ise Gebelik hesaplama ile ayını hesaplayabilir.

Gebeliğin başlangıcında kendisini ilk şekilde işaret eden emareler içinde yer alan bitkinlik ve bitkinlik hissi olmaktadır. Ani şekilde kendisini işaret eden baş ağrıları buna ilave eden bitkinlik ve baş dönmesi benzeri yakınmalar anne talibi olan bayanların menfaatlerini bitkin hissetmelerinin sebebi olabilmektedir. Ayrıca göğüs damarının yapısının değişime uğramasından meydana gelen göğüs damarlarında belirginlikte olabilmektedir. Hafta hafta gebelik ile  belirtilerinizi öğrenebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.